Спартак би с 1:0 Берое в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:15 / 12.07.2008Коментари (0)3312
© Пресслужба СпартакПД
С гол на Иван Площаков Спартак удари с 1:0 Берое в първата си лятна контрола. Колорит на мача предаде гласовита агитка от Стара Загора. На стадион „Орчо войвода" заралии взривиха 6-7 мощни бомби. По-дългата канонада беше през второто полувреме.

Площаков вкара в 15-ата минута след страхотен пас на Красен Трифонов. 120 секунди след гола вратарят на Берое Пламен Петров едва не си вкара автогол след центриране на Трифонов отляво. Малко след това вратарят отрази шут на Светослав Асенов. В 38-ата минута Красен стреля опасно с глава след пас на Данчо Христов. Малко преди края на полувремето Костадин Видолов стреля опасно, последва меле и добавка на Захари Василев, който прехвърли вратата.

В 47-ата минута Теодор Банев спря пред голлинията шут на нападател на Берое. Малко след това тупалка на Данчо Христов профуча край вратата на заралии. Симеон Райков пробва неуспешно шут в движение в 60-ата минута. До края пред двете врати нямаше голови положения.

Неофициален дебют за Спартак направи колоритният нападател от Пазарджик Стоян Иванов - Котката. Сред спартаклии ексцентрикът е известен още с прозвището Аршавин.

Приключи първият лагер на Спартак. Тимът се прибра в Пловдив веднага след контролата с Берое.

Берое - Спартак 0:1
Голмайстор - 0:1 - Площаков (15)
Берое: Пл. Петров, Вакавлиев И. Иванов, Д. Петков, Ат. Атанасов, Райчев, П. Димитров, Видолов, В. Михайлов, Генчев, З. Василев (Митев, Д. Димитров, Т. Тодоров, П. Колев, М. Танев, Хикмет, Сл. Жеков, А. Апостолов, Чечев)
Спартак: Ст. Здравков, Аргиров, Коларов, Ст. Терзиев, Симеонов, Банев, Кр. Трифонов, Й. Христов, Площаков, Ценовски, Св. Асенов (Коруджиев, Батинов, Райков, Мурад Ибрахим, Г. Стефанов, Слаев, Фанев, Ст. Иванов, Манев, Хр. Стаев).