Малките "канари" стартираха отлично втория полусезон в двете Елитни юношески групи

09:33 / 24.02.2014
2137
Ботев стартира с две победи като гост втория полусезон в двете Елитни юношески групи. При U19 "канарчетата" разгромиха с 5:0 Спартак (Варна), а при U17 се наложиха с 1:0 над Чавдар (Етрополе).

Срещата при U19 премина под тоталната доминация на "жълто-черните" и те още в 3-ата минута откриха резултата след автогол на играч на домакините. Второто попадение бе дело на Владимир Айтов, като при 2:0 за пловдивчани завърши първата част. След почивката възпитаниците на Костадин Видолов отбелязаха нови три безответни гола, като два от тях бяха реализирани от Серкан Юсеин, а последният гол бе вкаран от Красимир Здравков.

При U17 ботевистите също доминираха, но направиха редица пропуски пред противниковата врата. Победното попадение за "канарчетата" бе дело на Йосиф Табаков в 28-ата минута, след асистенция на Александър Грънчарски. В дефанзивен план момчетата на Иван Цветанов направиха изключително силен мач и не допуснаха нито една голова опасност пред вратата на Стамен Бояджиев.

Следващата седмица Ботев U19 гостува на Черноморец, докато Ботев U17 е домакин на Черно море.