Юношите на Спартак се простиха с полуфинал, след драма с дузпи срещу Берое
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:48 / 14.06.2008Коментари (0)1818
Спартак отпадна с 2:4 след дузпи от Берое в първенството на старшата възраст, съообщиха от пресслужбата на клуба. В редовното време мачът на нивата в Кольо Ганчево завърши 0:0. Карев тресна греда при дузпите, капитанът Румен Ников би над напречната греда. Двубоят в квартала на Стара Загора почна с 30-минутно закъснение заради липсата на линейка. Още в 7-ата минута Димитър Димитров стреля в движение край лявата греда. 120 секунди по-късно вратарят на Спартак Петър Денчев спаси сигурен гол.

Юношеският национал спаси шут на нападател на Берое, озовал се сам в пеналта след грешка на защитата. В 18-ата минута Влашев завърши със слаб изстрел контраатака на „сините". После Стайков от Берое пробва мощна тупалка, но топката профуча край страничната греда. В 31-ана минута Денчев спаси нов сигурен гол във вратата си. Секунди по-късно Симеон Райков стреля опасно, но вратарят на домакините Митев спаси головия му шут. Второто полувреме бе далеч по-скучно. Мача изгледаха местните легенди Петко Петков и Ивко Ганчев. Бившият национал Ганчев даде даже указания на вратаря Митев преди изпълнението на дузпите.

Ако Спартак беше отстранил Берое, щеше да домакинства на ЦСКА на „Тодор Диев" в полуфинала от републиканския шампионат. Берое - Спартак 0:0 в редовното време
При дузпите: Енчев (Б) - 1:0, Райков (С) - 1:1, М. Иванов (Б) - 2:1, Слаев (С) - 2:2, Габаров (Б) - 3:2, Каров (С) - бие в лявата греда, Николаев (Б) - 4:2, Ников (С) - стреля в аут.Берое: Митев, Янков, Хашев, Вакавлиев, Асанов, Енчев, Габаров, Пл. Христов, Бакърджиев, Митов, Стайков (Антонов, Николаев, М. Иванов).

Спартак: Денчев, Манев, Райков, Ников, Касаветов, Слаев, Влашев, Бангеев, Кожухаров, Д. Димитров, Котев (Асенов, Карев, Зайцев).

Съдия: Георги Йорданов (Гб). Помощници: Н. Петров, Й. Ронков.