Ботев прекъсна черна серия с победа в София

Коментари (122)
15:51 / 01.12.2013
16624
Отборът на Ботев се наложи с 2:1 при гостуването си на Славия в мач от 19-ия кръг на "А" група.

Така "канарчетата" прекъснаха серията си от 7 поредни двубоя без победи далеч от дома.

Тази победа имаше историческо значение за пловдивчани, които от 20 години не бяха побеждавали Славия в София.

Бившият играч на Ботев Атанас Курдов откри резултата в 19-ата минута. Нападателят насочи много добре топката с глава в обратния ъгъл на Адам Стаховяк, който само изгледа коженото кълбо как се оплита в мрежата му.

"Жълто-черните" отговориха бързо и успяха да възстановят равенството десет минути по-късно чрез Абел Анисе. Мадагаскарецът получи топка от Иван Цветков в наказателното поле и с глава вкара.

Вандер Виейра донесе победата на пловдивчани в 61-ата минута. Бразилецът се възползва от пас на Борис Галчев и останал сам срещу Георги Петков не сбърка за крайното 1:2.

Мариян Огнянов записа първи минути за "жълто-черните" след повече от 2 месеца. Халфът се появи в игра в 79-ата минута, заменяйки капитана Иван Цветков.

С победата Ботев събра актив от 34 точки, толкова има и градския съперник на "канарчетата" Локомотив.

Славия - Ботев 1:2
1:0 Курдов 19'