Ботев се върна на победния път след успех над Литекс, Сърмов с невероятен гол

Коментари (181)
16:31 / 02.11.2013
21741
Отборът на Ботев най-сетне се върна на победния път, след като днес се наложи с 2:1 срещу Литекс в дербито на 16-ия кръг на "А" група.

Мачът се игра пред празните трибуни на стадион "Христо Ботев". Причината за това беше наказанието от една среща на "жълто-черните" заради инцидент с публиката по време на двубоя с Левски на "Герена".

Вандер Виейра откри резултата в 13-ата минута в Пловдив. Кариоката беше изведен от своя сънародник Артур Енрике в наказателното поле и с техничен шут пусна топката покрай вратаря на гостите Александров.

Георги Сърмов удвои преднината на Ботев със страхотен изстрел от около 25 метра, който попадна перфектно в горния ляв ъгъл на вратата на Александров. При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката.

Втората част не започна добре за пловдивчани, които останаха с човек по малко в 68-ата минута заради втори жълт картон на Бобан Грънчаров. Численото превъзходство на Литекс продължи само пет минути, тъй като в 73-та минута директен червен картон получи Илия Миланов.

Въпреки това ловчанлии успяха да достигнат до почетно попадение в 82-ата минута чрез Симеон Славчев, който успя да изпревари Адам Стаховяк при центриране от корнер на Петър Златинов и с глава фиксира крайното 2:1 за Ботев.

С тази победа Ботев се изравни по точки с градския си съперник Локомотив. И двата тима имат актив по 28 точки, но "смърфовете" са с мач по малко.

Ботев - Литекс 2:1
1:0 Вандер 13'
2:0 Сърмов 27'
2:1 Славчев 82'

Ботев: 1. Стаховяк 11. Христов 83. Спрокел 5. Грънчаров 26. Енрике 88. Сърмов 10. Вандер (Костов) 22. Ромарио 17. Анисе (Галчев) 19. Ив.Цветков (Джинич) 16. Иршак

Литекс: 30. Александров 16. Попов 5. Бодуров (к) 4. Божиков 3. Недялков (Миланов) 6. Славчев 21. Ал.Цветков 10. Джазула (Златинов) 14. Ваюши 77. Цветанов (Джордан) 11. Манолов