Ботев игра в Петрич, но падна и изпрати Берое в "Б" група
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:49 / 17.05.2008Коментари (0)3846
© Plovdiv24.com
снимка: Архив
Ботев загуби с 1:3 в Петрич от Беласица, но игра на обичайното ниво за гостуване, като в един момент дори бе близо до обрат. Домакините поведоха с 2:0 през първата част, но в началото на второто полувреме Георги Христов вкара един гол и върна интригата в мача, но само за няколко минути. Само десетина след гола на "канарчетата", Господинов вкара красиво попадение и реши крайният изход от мача. В същото време Локомотив София закономерно победи Берое и в крайна сметка Беласица остана в "А" група.

Срещата започна с надмощие на петричани, които имаха няколко добри възможности до 18-ата минута. Тогава след едно съмнително нарушение малко пред наказателното поле, Бето бе точен и откри резултата - 1:0 за Беласица. Малко преди края на полувремето двама играчи на петричкия тим изпуснаха стопроцентова възможност, но в самия край на първата част резултатът вече бе 2:0. Тогава Апостол Попов изчисти неточно едно центриране и си реализира ефектен автогол.

Втората част започна по-равностойно с игра в центъра на терена. В 55-ата минута Георги Христов вкара поредният си гол в "А" група, отново от дузпа, която си изработи сам. Нападателя на "канарчетата" надбяга защитник на петричани и въпреки, че бе фаулиран продължи атаката си. Все пак дефанзивните играчи на Беласица бяха настоятелни в извършването на нарушение срещу Христов и вратаря Бахтерлиев фаулира нападателя за чиста дузпа.

Интригата, че Ботев може да достигне до нещо повече от почетна загуба се запази само за по-малко от 10 минути. В 62-ата минута Вава подаде на капитанът на Беласица Господинов, който с точен шут вкара много красиво попадение, без да остави никакви шансове на Лилчо Арсов. До края играчите на Беласица целяха запазване на резултата, като попрекалиха с лежането по терена.

Съставът на Ботев: Лилчо Арсов, Даниел Божков, Апостол Попов, Илиян Гаров, Николай Харизанов, Мауро Алегре, Георги Аврамов, Йордан Минев, Николай Манчев, Дормушали Саидходжа, Георги Христов