Ботев загуби с 1:2 от Лудогорец в първи 1/8-финал за Републиканското

Коментари (4)
09:10 / 07.06.2013
3326
Ботев загуби с 1:2 от Лудогорец в първи осминафинал от Републиканското първенство при набор 98. Двубоят се игра на базата на "орлетата" в Разград.

Домакините започнаха отлично срещата и още до 12-ата минута водеха с 2:0. "Канарчетата" се поокопитиха и до края на първата част изравниха играта, а Мартин Анастасов изпусна сам срещу вратаря.

След почивката доминацията на пловдивчани бе пълна, но това се изразяваше най-вече във владение на топката, докато чистите голови положения липсваха. Секунди преди края на двубоя, след центриране от корнер, влезлият като смяна Динко Михайлов засече топката с глава и намали на 1:2.

Реваншът е в неделя (9.06) от 10:30ч. на ст. "Пловдив".

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Петър Тодоров, Атанас Ташолов, Йосиф Табаков (55` Динко Михайлов), Александър Иванов (к), Петър Чалъков, Мартин Анастасов, Илиян Ганчев (50` Димитър Минчев), Костадин Бекяров (16` Георги Саватинов), Никола Фринджев, Васил Василев (36` Здравко Дерменов).