Спортните новини: Днес (4) | Вчера (8)
Финалът на турнира на ВМРО е днес на стад. Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:15 / 03.05.2008Коментари (0)1582
©
През пролетта на 2003г. за пръв път ВМРО- БНД организира футболен турнир за любители, в който се включиха 85 отбора с над 1000 участника. Това го превърна в реално градско първенство и ни убеди в необходимостта, турнирът да се превърне в традиционен. С всяка година броят на записаните се увеличаваше, а най- голям успех постигнахме тази година- записалите се отбори станаха 205. Това го превърща в най-големият любителски футболен турнир до момента.

На тържествен жребий в лятно кино „Орфей" бяха изтеглени имената на отборите. Началото на жребия откри кметът на Пловдив г- н Славчо Атанасов.

Началото на футболните срещи в своя район поставиха Александър Колев. На Стадион Пловдив Георги Шопов - зам. кмет по културната дейност и спорта откри началото на състезанията. За район Тракия първа топка ритна г-н Гиньо Матев, кмет на района.

След изключително оспорвани срещи станаха ясни имената на победителите по райони:

Западен - „Пиратите"
Източен - „Барса"
Северен - „Земетръс"
Южен - „Кондил"
Център - „Екоконс"
Тракия - „Алфа сот"

От 12:30 часа кметът Славчо Атанасов ще награди отборът спечелил футболния турнир за купата на ВМРО.