Марица надви ЦСКА с тайбрек и спечели Група Б

09:38 / 04.04.2013
1406
Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) спечелиха първото място в Група Б от финалния турнир на Държавното първенство на България. В решаващия сблъсък за върха в класирането маричанки изковаха трудна победа над домакина ЦСКА (София) с 3:2 (22:25, 25:12, 26:24, 21:25, 15:11) и ще срещнат утре Казанлък Волей (Казанлък) в единия полуфинал на шампионата.

Въпреки че, и Марица, и ЦСКА, си бяха осигурили място в първата четворка още след вчерашния състезателен ден, двата отбора си спретнаха здрава битка за надмощие. В първия гейм атаката на домакините бе далеч по-успешна и те успяха да го спечелят с 25:22. Във втората част момичетата на Иван Радичев "колеха и бесеха" на терена, като бяха особено безпощадни от линията за изпълнение на сервис, забивайки цели 6 аса в гейма за крайното 25:12. В третата част много добре заработи блокадата на Червените, но те допуснаха и прекалено много брак в играта си, което се отрази на резултата - 26:24 за Марица. В четвъртия гейм софиянки на свой ред изтормозиха съперника с началните си удари и върнаха шестте аса за крайното 25:21. Тайбрекът бе особено оспорван до 10:10, след което с безгрешна игра пловдивчанки се поздравиха с 15:11 и победа в мача.

Топреализатор на двубоя стана Гергана Димитрова със зашеметяващите 33 точки за ЦСКА. За Марица най-резултатни бяха Мира Тодорова и Тереза Иванова с по 17 точки.

В другата Група А първенец излезе домакинът Левски Волей (София), следван от Казанлък Волей (Казанлък). Така в първия полуфинал в зала Васил Симов утре един срещу друг от 14:00 б.в. ще се изправят Левски и ЦСКА, а Марица и Казанлък излизат във втория полуфинал от 16:00 б.в.