Локо Пд продължи победната серия след успех над съименника си от София

Коментари (134)
17:28 / 02.03.2013
18052
Локомотив Пловдив спечели с 2:0 дербито със съименника си от София в мач от 16-ия кръг на "А" група и записа пета поредна победа в първенството. Точни за пловдивчани бяха Мартин Кавдански (17') и Георги Стефанов (61').

Домакините навлезеха с по-голямо желание в срещата и логично поведоха в 17-ата минута с гол на Кавдански. Централният защитник на "черно-белите" се възползва от пас на Валери Георгиев в пеналтерията на гостуващия тим и с глава даде аванс на своя тим.

В края на полувремето Димитър Телкийски можеше да възстанови равенството, но Йордан Господинов показа рефлекс и парира удара на халфа от точката на изпълнение на дузпата.

На почивката Станислав Маламов замени Диего и 62-ата минута изработи втория гол за домакините. Той премина през няколко бранители на "червено-черните", след което изведе Георги Стефанов и нападателя технично вкара за крайното 2:0.

В 80-ата минута играчите на Локомотив Сф имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Димитър Телкийски в наказателното поле, но главния рефер остана безмълвен.

Със спечелените три точки Локо Пд се изкачи на шеста позиция с 27 точки, докато Локо Сф се свлече на предпоследно място с актив от 12 точки.

Локо Пд - Локо СФ 2:0
1:0 Кавдански 17'
2:0 Стефанов 62'

Локо Пд: Господинов, Марков, Котев, Кавдански, Атанасов, Д.Георгиев, В.Георгиев, Диего (46' Маламов), Абушев, Юруков (72' Садула) , Стефанов (82' Стефанов)

Локо Сф: Митрев, Бранеков, Телкийски, Дюлгеров, Трифонов, Том, Бибишков (Илиев), Борносузов (35' Писаров) , Пеев, Костадинов (52'Павлов), Николов