Веселин Марешки иска половин милион за Христо Златински

5496
28

Три от звездите на Локомотив (Пловдив) ще могат да напуснат безпроблемно "Лаута" през лятото, но само ако имат оферти от чуждестранни клубове. Става въпрос за лидерите на тима - халфа Даниел Георгиев и защитниците Мартин Кавдански и Кирил Котев. Георгиев и Кавдански преподписаха договорите си с клуба до 31 декември 2014 година. Двамата са успели да си завоюват клаузи в контрактите, според които да им се позволи да напуснат отбора след края на първенството, ако получат предложения за трансфер в чужбина. Котев също ще има право да си тръгне от "Лаута" след края на шампионата без финансов иск. 30-годишният защитник, който стана шампион с "черно-белите" през сезон 2003/04, има действащ контракт с полвдивчани до 30 юни тази година.

Капитанът на Локо Христо Златински обаче няма подобна клауза в договора си. Наскоро Веселин Марешки обяви, че не смята да разглежда оферти за негови футболисти под 500 000 евро. За сметка на това аптекарският бос е дал мъжка дума на Златински да не му прави спънки при възможност за трансфер зад граница. Двамата са се разбрали халфът да бъде продаден за сравнително по-ниска сума заради значителния му принос към отбора.


Още по темата: Зимна селекция и подготовка в Локо 12/13
Всички новини по темата: (243)

Виж коментарите (28)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).