Спартак изпусна Нафтекс у дома

18:21 / 30.03.2008
3226
Спартак Пловдив изпусна да победи Нафтекс у дома и сведе до минимум шансовете си за промоция в "А" група. През първото полувреме играта бе равностойна и двата отбора имаха своите шансове, но през втората част "гладиаторите" надиграха тотално съперника си и изпуснаха няколко чисти голови положения.

Срещата започна по ужасен начин за пловдивчани, като още във втората минута губеха в резултата. Голът за гостите вкара Деян Христов от дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитника Любен Николов. Само петнадесетина минути отнеха на Спартак за да изравнят резултата. Митко Ценовски центрира от пряк свободен удар и Емил Аргиров изпревари вратаря на гостите, вкарвайки втори пореден гол в последните два мача за Спартак.

До края на полувремето не се случи нищо интересно, с изключение на много чисто голово положение в добавеното от съдията продължение. Тогава след добра атака с няколко паса, Йордан Христов остана сам срещу вратаря, но диагоналният му шут с левия крак бе спасен от Теменлиев.

През втората част играта започна по същия начин, като влизането на Иван Площаков раздвижи малко играта. Най-чистото положение изпусна Петър Кънчев малко преди края, който пропусна на празна врата с глава добро центриране на Йордан Христов. Преди това юношата на Нафтекс Кънчев разкраси мача с една странична и една задна ножица, но шансът не бе на негова страна. След всичките пропуски, дербито в средата на таблицата завърши 1:1.

Съставът на Спартак: Васил Василев, Емил Аргиров, Людмил Николов, Любен Николов, Йордан Христов, Ивайло Димитров, Петър Кънчев, Митко Ценовски (Пейо Батинов '76), Мурад Ибрахим, Христо Стаев, Николай Павлов (Иван Площаков '60).