Спартак нанесе тежка загуба на Ботев U19

13:33 / 14.02.2013
3622
Отборът на Спартак Пловдив победи с 4:1 Ботев U19 в контролна среща, играна на изкуствения терен в Коматево.

Двата отбора започнаха предпазливо, но "гладиаторите" взеха инициативата след първата четвърт и в средата на първата част поведоха с хубав далечен удар от около 25 метра. Само 5 минути по-късно спартаклии удвоиха резултата след много хубава заучена комбинация.

Втората част започна отлично за възпитаниците на Манол Георгиев, които в рамките на 10 минути вкараха нови два гола и докараха резултата до 4:0.

В последната четвърт на на мача Манол Георгиев направи доста промени в състава, а малко след това "канарчетата" вкараха и почетното си попадение. Негов автор бе Данаил Йорданов, който се възползва от колективна грешка в защитата на Спартак и не сгреши останал сам срещу вратаря за крайното 1:4.

Следващата контрола на "гладиаторите" е в неделя срещу отбора на Родопа (Смолян).