Локомотив Пловдив падна с 2:1 от Черно море

16:33 / 23.03.2008
6933
Локомотив Пд загуби в драматичен мач от Черно море във Варна в мач от 20 кръг от А пФГ. Пловдивчани водеха в резултата в края на първото полувреме, но варненци успяха да обърнат резултата през второто.

Мачът започна равностойно с лек натиск от страна на домакините. За нещастие на пловдивчани Моралес се наложи да бъде принудително заменен още в 14 минута на мача, тъй като получи контузия. На негово място влезе Красимир Димитров.

Двата отбора си размениха по няколко нападения към двете врати, но без съществена опасност. Така се стигна до 34 минута, когато Димитър Илиев комбинира с Дани Кики. Кики бе точен за 1:0, след като с левия крак матира вратаря на домакините Карамфил Илчев.

До края на полувремето домакините имаха няколко възможности да изравнят резултата, но така и не достигнаха до успех.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините от Черно море. Варненци направиха няколко опасни атаки към вратата на Ставрев.

В рамките на няколко минути нападателят на пловдивчани Явор Въндев получи два жълти картона подред и бе изгонен от терена. Така "черно-белите" трябваше да доиграят мача с човек по-малко.

Логично последваха още по-силни атаки на домакините, които се увенчаха с успех в 75 минута. Тогава Кирил Джоров намери Масена Моке, който от малък ъгъл прокара топката между близкия ъгъл и вратаря за 1:1. 6 минути по-късно Мирослав Манолов бе точен след добър пас на Александър Александров - Алекс.

Страничният рефер аниел Милушев припадна край тъч линията минута след първия гол на домакините. Асистентът бе заменен от Венцислав Кознички, който бе четвърти съдия в този мач

До края на мача последваха удари и към двете врати, но резултатът се запази 2:1 в полза на домакините.

Черно море - Локомотив (Пд)    2:1
0:1 Кики (35), 1:1 Моке (73), 2:1 Манолов (81)
Съдия: Цветан Георгиев, жълти картони: Манолов, Рикардо (Чм), Моралес, Въндев (Л), червен картон: Въндев (Л 71), стадион: Тича, зрители: 4500
Черно море: Илчев, Домакинов, Томаш, Перис, Александров, Рикардо (68 Джоров), Мирчев (46 Т. Колев), Андонов (63 Моке), Алекс, Георгиев, Манолов
Локо (Пд): Ставрев, Иванов, Мечечиев, Моралес (16 Димитров), Кюмюрджиев, Сечков, Горанов, Въндев, Кики (69 Тодоров), Илиев, Даксон (85 Заков)