Спартак победи Светкавица с 1:0

17:22 / 22.03.2008
3452
Тимът на Спартак Пловдив победи днес Светкавица (Търговище) с 1:0 в мач, игран на стадион "Тодор Диев". Единственият гол в мача бе дело на Емил Аргиров с глава в 58 минута. Гол на Иван Площаков бе отменен поради засада няколко минути по-късно.

Спартак имаха надмощие през целия мач, който иначе бе постен откъм опасности към двете врати. В 11-ата минута Йордан Христов бе оставен непокрит в наказателното поле на Светкавица и засече от движение центриране на Ивайло Димитров, но вратаря на Светкавица Дилян Димов, макар и неуверено, спаси удара на халфа.

В 30-ата минута отново Йордан Христов пропусна да вкара гол. След като надбяга няколко защитници Христов остана сам срещу вратаря на гостиет, но не успя да го преодолее. Николай Павлов също можеше да вкара през първото полувреме. Емил Аргиров центрира, вратаря на гостите увисна и остави вратата си опразнена, но защитник на Светкавица надскочи Павлов и изчисти в корнер.

През втората част мачът стана малко по-интересен. Още в 47-ата минута Светкавица имаха добра възможност да вкарат гол, но опасният удар на Здравко Петков бе спасен с вещина от Стоян Здравков.

Първото и единствено попадение падна след статично положение. В 58-ата минута Йордан Христов центрира от корнер, Емил Аргиров надскочи пазача си и с удар в далечния ъгъл вкара първото си попадение за сезона.

Само две минути по-късно друг защитник на "гладиаторите" можеше да се запише сред голмайсторите, но ударът на Любен Николов с глава мина покрай гредата. В 75-ата минута влезлият като резерва Иван Площаков вкара ефектен гол със странична ножица от границата на наказателното поле, но асистент съдията маркира засада.

Голмайсторът Емил Аргиров отправи още един опасен удар в 77-ата минута, но топката мина покрай гредата. Ивайло Димитров завърши добра атака на Спартак в 80-ата минута с техничен удар с левия крак, но топката премина на сантиметри покрай гредата. В последните секунди отново Шведа можеше да вкара, но сам срещу вратаря Димов, би в него.

Спартак: Стоян Здравков; Емил Аргиров, Людмил Николов, Любен Николов, Мурад Ибрахим; Йордан Христов, Ивайло Димитров (Петко Фанев '90), Митко Ценовски (Иван Площаков '53), Христо Стаев; Петър Кънчев (Пейо Батинов '79), Николай Павлов.