Руснаци спънаха Ботев в Агия Напа

Коментари (86)
17:06 / 29.01.2013
14123
Пловдивският Ботев тръгна с равенство на кипърска земя. "Канарчетата" завършиха 2:2 с последния във временното класиране на втора руска дивизия Химки. Двубоят, който се играе в селцето Френарос пропусна единствено Бобан Грънчаров, заради леко разтежение на четириглавия мускул на дясното бедро.

Тодор Неделев откри резултата още в 8-ата минута, но само 20 по-късно Рамашенко възстанови. Капитанът на Химки не сгреши от бялата точка, след нарушение на Стаховяк срещу Комов. Малко след попадението на руснаците, "канарчетата" претендираха за игра с ръка в наказателното поле на Химки, след удар на Костадин Дяков, но реферът на мача подмина ситуацията.

Втората част не започна добре за Ботев, тъй като само след 7 минути игра руснаците направиха пълен обрат чрез Комов, който заработи и 11-метровия наказателен удар на Химки.

Четвърт час преди края съдията даде втора дузпа в мача, но този път в полза на "жълто-черните". Зад топката застана резервата Николай Павлов, който не сгреши и фиксира крайното 2:2. В края на мача Станислав Костов можеше да донесе победата на "канарите", но нападателят от малкия пеналт стреля с глава право в ръцете на вратаря.

Неофициален дебют за "канарчетата" направи Филип Димитров. Стражът замени в 76-ата минута поляка Адам Стаховяк.

Следващата проверка на Ботев в Агия Напа е срещу тима на Корона. Мачът е насрочен за 3 февруари.

Ботев Пд - Химки 2:2
1:0 Неделев 8'
1:1 Рамашенко 28' (д)