Спортните новини: Днес (5) | Вчера (6)
Бой и кръв в Карлово
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:22 / 03.03.2008Коментари (0)1553
Страхотен екшън се разигра на дербито в Югоизточната "В" група Левски (Кар) - Розова долина. При резултат 1:0 за домакините футболистите на двата отбора спретнаха здрав въргал. Реферът показа три червени картона, заради което и той отнесе юмруци и ритници.

Дербито започна в отлично темпо въпреки ураганния вятър. Още в седмата минута Левски откри резултата чрез Цветан Павлов. До края на полувремето домакините можеха да удвоят преднината си, но до нов гол не се стигна. Екшънът обаче се разигра в началото на втората част. В 57-ата минута искрите се разпалиха, след като футболист на Розова долина за пореден път съсече грубо футболист на съперника. Сините наобиколиха рефера. След секунди в мелето се включиха всички. Футболист на гостите се строполи на земята, а това даде старт на още по-грозните сцени.

Боят се пренесе и на трибуните. Агитките на двата тима последваха примера на играчите и се хванаха за гушите. Близо 250 фенове на гостите от Казанлък и двойно повече карловци сътвориха второ меле, в което летяха камъни. В тези минути полицията се чудеше кой по-напред да усмирява. Униформените нахлуха на трибуните и изведоха най-агресивните.

След близо 15-минутен въргал страстите леко се поуспокоиха. Реферът Максим Лазаров показа 2 червени картона на играчи от Розова долина и 1 червен за футболист на домакините. С това обаче съдията пренесе гнева на Розите върху себе си. Нападателят на гостите Щерю Щерев започна да го налага. Веднага 10 полицаи се притекоха на помощ на паникьосания Лазаров. Той побърза да сложи край на кървавия екшън.
Страстите между играчите обаче продължили и в съблекалните, където се наложило отново полицията да въдворява ред. Очаква се ЗС на БФС да потвърди служебен резултат 4:0 в полза на Левски.

Източник: в. "7 дни спорт"