Промениха регламента в Елитната юношеска група до 19 г.
Днес, 19.09. 2012 г., на свое заседание Бюрото на Изпълнителния комитет на Българския футболен съюз обсъди редица мерки за противодействие на нарушаването на принципите на феърплея в първенствата под егидата на БФС. В тясна координация с Министерството на Вътрешните работи Бюрото на Изпълкома взе следните решения:
1. Изменя чл. 20, ал. 1, буква "и" от Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС за сезон 2012-2013 г., както следва:
"и) Право на участие в отборите от Елитната юношеска група U-19 и другите групи до 19 г., имат само картотекираните футболисти, родени след 01.01.1994 г."
2. Изменя Раздел V. Право на участие от Наредбата за провеждане на държавното първенство по футбол в елитна юношеска група u-19 за сезон 2012-2013 г., както следва:
"Право на участие в отборите имат всички картотекирани състезатели по футбол за възрастта, родени след 01.01.1994 г."
Решенията по т. 1 и 2 влизат в сила от датата на приемането им.