България смачка Австралия и е на 1/4-финал на Олимпиадата

6997
11

Волейболистите от националния отбор на България си осигури участие на четвъртфиналите на олимпийския турнир, след като днес записа трета победа от три срещи в Лондон. Този път плячката на Лъвовете бе Австралия, която бе повалена с 3:0 (25:23, 25:21, 25:22) пред около 10 000 зрители в зала "Ърлс Корт" в британската столица.
По този начин българските момчета останаха еднолично начело в групата с 9 точки след 3 победи от 3 мача и на практика се класираха за 1/4-финалите.  Австралийците пък, имат 3 точки след 1 победа, 2 загуби и минимални шансове да продължат напред.

Австралия - България 0:3 (23:25, 21:25, 22:25)
Австралия:
Айдън Зингъл, Травис Пасиър, Игорь Юдин, Харисън Пийкок, Адам Уайт, Томас Едгар, Ейдън Тайтън-либеро
Старши-треньор: Джон Уриарте
Помощник-треньор: Дан Айлът

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов, Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Владимир Николов, Добромир Димитров)
Старши-треньор: Найден Найденов
Треньор: Камило Плачи


Още по темата: Олимпиадата в Лондон 2012г.
Всички новини по темата: (27)

Виж коментарите (11)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).