Вандер Виейра носи победата на Ботев над Макаби Хайфа

Коментари (88)
21:27 / 19.07.2012
17578
Ботев Пд победи с 2:1 Макаби Хайфа в контролна среща играна в Австрия. "Канарчетата" направиха пълен обрат в срещата, след като на полувремето губиха от израелците.

Първото опасно положение пред една от двете врати бе пред тази на Макаби. Паласуелос имаше чудесна възможност да даде преднина на "канарчетата", но ударът му бе спасен майсторски от стража на израелците.

В 26-ата минута Макаби Хайфа получи право да изпълни дузпа, след като Йордан Христов неволно игра с ръка в наказателното поле и рефера без да се замисля отсъди дузпа. Зад топката застана Катан, който не сгреши за 0:1. Малко след гола на израелците пред Паласуелос се откри нов шанс за гол, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

След почивката Ферарио Спасов направи няколко смени, които се оказаха  сполучливи и в крайна сметка "жълто-черните" достигнаха до победата.

В 70-ата минута централния защитник Ангел Рахов изравни, след като засече центриране от корнер, а 10 минути по-късно новото попълнение на "канарчетата" Вандер Виейра вкара първия си гол с "жълто-черния" екип и донесе победата на своя тим, след чудесно двойно с Иван Цветков.