Локо отстъпи в контрола от шампиона на Грузия

Коментари (90)
20:52 / 02.07.2012
9114
Локомотив Пловдив загуби и втората си контрала от подготвителния си лагер в Австрия. Този път "черно-белите" претърпяха поражение с 2:3 от шампиона на Грузия Зестафони.

Титуляри за Локомотив Пд започнаха дошлите на проби Баия (вратар) и Борис (централен защитник).

Грузинците първи откриха резултата. Това се случи в 10-ата минута, когато Двали изпълни добре свободен удар не оставайки шанс на стража Баия. Отговорът на Локо Пд обаче не закъсня и 4 минути след това капитанът Здравко Лазаров изравни. Ветеранът получи извеждаш пас отвляво, залъга защитник на Зестафони и с много красив удар от границата на наказателното поле вкара за 1:1.

След почивката треньорът на пловдивчани Емил Велев пусна изцяло нов състав, което се отрази на играта на тима и в 54-ата минута Застафони вкара нов гол. Двали проби през центъра на отбраната и с техничен удар преодоля Господинов - 1:2.

Четвърт час преди края грузинците покачиха резултата на 1:3, след една чудесна контраатака завършена с гол на Бабунашвили. Само минути по-късно пловдивчани получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Христо Спасов. Йордан Тодоров изпълни дузпата, която вратарят спаси, но след това при добавката Йорданов не сбърка и вкара за крайното 2:3.

Следващата проверка на Локомотив Пд е утре срещу Клуж (Румъния).

Титулярен състав на Локо Пд: Баия, Родригес, Борис, Саламастракис, Маркес, Тимонов, Даксон, Сержиньо, В. Георгиев, Лазаров, Тасио (Господинов, Тодоров, Христозов, Коцев, Йорданов, Стефанов, Спасов, Котев, Маламов)