Спартак спря Калиакра за "А" група

16:01 / 02.12.2007
3189
Спартак победи с 1:0 Калиакра в мач от 12-я кръг на Източната "Б" група. Поражението може да се окаже фатално за гостите в борбата им за промоция в "А" група. Миналата седмица пловдивските "гладиатори" препънаха друг кандидат за елита. Тогава възпитаниците на треньора Николай Киров изтръгнаха точка като гост на Дунав в Русе.

След вяло първо полувреме двата отбора се вкопчиха в здрава битка след почивката. Така се стигна до 50-та минута, когато Емил Аргиров от домакините отбеляза единственото попадение. До края на срещата "гладиаторите" играха организирано в защита и не позволиха на гостите от Каварна да си тръгнат дори с равенство.

Като огромен пропуск за Калиакра не може да не се отбележи пропуснатата дузпа в 78 минута, когато гостите имаха идеална възможност за изравняване на резултата.