Ботев падна от Левски с 6:2

19:38 / 26.10.2007
6645
Ботев загуби катастрофално от Левски с разгромното 2:6. "Канарчетата" откриха резултата в 13-та минута, но след това получиха 6 безответни гола.

Противно на очакванията „жълто-черните" започнаха изключително активно срещата и заредиха атаки към Петков. Така се стигна до 13-та минута, когато Минев нахлу от ляво, премина безпроблемно през Миланов, подаде към нахлуващия Георги Христов, който безпроблемно откри резултата.

В 21-та минута възпитаниците на Тенчо Тенев можеха да стигнат до второ попадение. Саидходжа получава топката в наказателното поле на Левски и шутира силно, но Петков боксира.

В тези минути „сините" се опитваха да отвърнат на удара, но срещаха съпротивата на „жълто-черната" защита.

В 28-та минута все пак домакините стигнаха до изравняване. Бившето „канарче" Димитър Телкийски изпълни перфектно пряк-свободен удар и вкара за 1:1. Това пречупи гостите и те инкасираха още 4 гола до края на полувремето.

В 39-та минута Христо Йовов копна топката над Арсов за 2:1. Само две минути по-късно ветеранът Боримиров вкара с шут отбита топка за 3:1. Веднага след подновяването на играта Николай Димитров направи 4:1. В последната атака преди почивката Бардон с далечен шут направи разгрома 5:1.

След почивката домакините намалиха оборотите, но все пак достигнаха до 6-то попадение в 60-та минута чрез Миланов.

В последната минута Минев направи разгрома малко по-поносим, бележейки за 6:2.