Локомотив с минимална победа над Монтана

Коментари (39)
17:16 / 28.03.2012
8738
Пестелив Локомотив Пловдив се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Монтана в мач от 21-ия кръг на "А" група. Наставникът на "черно-белите" Емил Велев заложи в този мач на футболисти, които по рядко намират място в титулярния състав.

Силен мач за гостите записа бившия футболист на Локо Пд Мартин Сечков, който предотврати доста атаки на пловдивчани.

Първата опасно положение пред вратата на Монтана се откри едва в 30-ата минута, когато Илиян Йорданов направи самостоятелен пробив отляво, след което центрира в наказателното поле на гостите, но Сержиньо от 5-6 метра не можа да преодолее Яначков. Три минути по-късно пловдивчни все пак поразиха стража на гостите. Любомир Витанов бе оставен непокрит в пеналта на гостите и от непосредствена близост вкара за 1:0.

През втората част картинката в мача се запази. Домакините явно мислиха за гостуването си в понеделник на Берое и не си даваха много зор, а гостите също не показаха някакво желание за игра. Четвърт час преди края рефера Стефан Апостолов предреши изхода в срещата след като показа втори жълт картон, впоследствие и червен на Георги Аврамов

Юношата на Ботев Пловдив успя да си изкара два бързи картона за 14 минути и остави своя отбор с 10 души на терена. До края на срещата не се случи нищо интересно и Локомотив Пловдив записа 3 точки в своя актив.

Локо Пд - Монтана 1:0
33' Витанов   1:0

Локо Пд: Караджов, Дяков, Д. Георгиев, Венков, Йошев, Коцев, Тодоров - к, Витанов, Спасов (71' Цеков), Сержиньо (78' Маламов), Йорданов;

Монтана: Яначков, Мечечиев, Копаранов, Сечков, Борисов, Трифонов, Д. В. Илиев - к, Едуардо, Мичев, Д. Кр. Илиев (58' Аврамов), Антонов;