Марица с категорично 3:0 над Славия-СУ

09:50 / 29.01.2012
657
Носителят на Купата на България по волейбол за жени Марица (Пловдив) не срещна никакви трудности при гостуването си на Славия-СУ. В среща от 9-ия кръг от държавното първенство, "жълтите" постигнаха разгромното 3:0 (25:10, 25:12, 25:15) за около час игра пред около 60 зрители в столичната зала "Панайот Пондалов".

Разликата в класите между двата отбора бе очевидна и гостенките, дирижирани от разпределителката си Цветелина Николова, напълно контролираха играта през целия мач. С позитивния за неговия тим развой на резултата, към края на втория гейм старши-треньорът на Марица Иван Петков видя в срещата възможност да даде повече игрово време на някои от най-младите си състезателки и пусна на терена централната блокировачка Милена Димова и посрещачката Ана Христова. Те останаха в игра до края на мача, като от това се опитаха да се възползват домакините в началото на третия гейм, когато успяха за кратко да поведат в резултата. Пловдивчанки обаче бързо се върнаха в ритъм и не допуснаха обрат.

Източник: BGvolleyball.com