Пиронкова стартира с победа в Австралия

11:57 / 16.01.2012
807
Цветана Пиронкова стартира за пета поредна година с победа на Australian Open. Най-добрата ни българска ракета при жените не срещна трудности и се наложи с 2:0 (6:4, 6:2) срещу индийката Саня Мирза.

Във втори кръг пловдивчанката ще се изправи срещу казахстанката Галина Воскобоева (№57), която малко очаквано се справи със 7:5, 6:2 с белгийката Янина Викмайер (№28).

Срещата започна отлично за Цвети, която след четвърт час игра вече водеше в резултата с 3:0 гейма. В последствие двете влязоха в серия от 6 поредни пробива, която доведе резултата до 6:4 за Пиронкова.

Вторият сет бе сравнително по-равностоен, като решителната крачка към успеха дойде в шестия гейм, когато след пробив Пиронкова поведе с 4:2. Последваха нови два бързи гейма от страна на нашето момиче, което и донеси, и победата в мача.