Марица отново на финал за Купа България

Коментари (2)
10:36 / 14.01.2012
1115
Женският отбор на Марица (Пловдив) се класира на финал за Купа България! В днешния си полуфинален сблъсък с настоящия носител на трофея ЦСКА (София) Жълтите показаха страхотна игра и постигнаха чиста победа с 3:0 (25:23, 25:21, 25:18). Така в утрешния финал Марица ще срещне отбора на Левски Волей (София) от 17:30 в зала Олимпиада.

Пред препълнените с ентусиазирана публика трибуни мачът започна трудно за домакините. На първото техническо прекъсване ЦСКА водеше с 8:5. Веднага след това обаче Марица направи феноменална серия от 8 поредни точки и обърна хода на гейма в своя полза. Въпреки че авансът на пловдивчанки достигна до 6 точки на втората служебна почивка, гостенките успяха да се върнат в играта и намалиха разликата до една точка при 24:23. Марица обаче не им позволи повече и затвори гейма при 25:23. Жълтите трябваше да обръщат резултата и във втората част. След 7:12 нова поредица от безответни точки за вицешампионките обърна за 13:12 и домакините повече не изпуснаха инициативата - 25:21. В третата част до обрати не се стигна. Марица наложи надмощие още от самото начало. До първото техническо прекъсване пловдивчанки вече имаха 5 точки аванс, който увеличиха до 8 на второто. В крайна сметка 25:18 в гейма, 3:0 в мача и... еуфория в жълто за над 400-те любители на волейбола дошли да подкрепят Марица в залата.

Подобно на предишния мач с ЦСКА в София, топреализатор на днешния двубой стана младата надежда Мира Тодорова.

Централната блокировачка наниза 14 точки. Диана Малинова и Бояна Андреева добавиха съответно 11 и 10 за Марица.

Най-резултатни при Червените бяха Гергана Димитрова, Силвия Кьосева и Нора Богданова с по 11 точки.

В другия полуфинал Левски Волей (София) разгроми Славия-СУ (София) с 3:0 (25:11, 25:8, 25:6) за 47 минути.

Днешният финал между Марица и Левски ще бъде предаван пряко по BNT World и БНТ 2 от 17:25 часа.