ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (20) | Вчера (18)
ПФК "Ялова поляна" е шампион на Пловдив в аматьорската лига за за 2011г.
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:14 / 06.12.2011Коментари (1)1910
ПФК "Ялова поляна" спечели финала на плейофите срещу отбора на ФК "Даяна" с 1:4, игран неделя вечер на игрището на Спортен център "Арена",  като по този начин стана исторически първи шампион на Градска Футболна Лига. Двата тима вече изиграха един финал преди седмица в турнира "Купата на Пловдив", който бе спечелен  от домакините в тази среща ФК "Даяна". Пределно мобилизирани да не изпуснат победата и този път, футболистите на "Ялова поляна" стигнаха рано рано до попадение, дело на Николай Николов (2'). След гола гостите продължиха да опитват да вкарат попадение, а домакините предимно се браниха. Попадения така и не влизаха, като постепенно играта се изравни. Към края на полувремето "Даяна" стигна до изравнителен гол. Негов автор е Петър Антонов (18'). За тяхно съжаление гостите отново поведоха доста бързо, след като мрежата опъна Борис Лазаров (19') с мощен удар от далечно разстояние, който влезна неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Георги Христов. В оставащите минути до почивката домакините опитаха да променят нещо, но без успех.
Второто полувреме се оказа, може би най-слабото
в продукцията на ФК "Даяна". В неговото начало, те опитаха да стигнат до изравняване, но се запомниха само няколко пропуска. Постепенно гостите си върнаха инициативата и в средата на полувремето стигнаха до нов гол, реализиран от голмайстора на тима Николай Николов (35'). С това си попадение неговата сметка в шампионата набъбна до 41, което му отреди 2 място в крайното класиране на голмайсторите, като само 3 попадения не му достигнаха да грабне приза. В крайна сметка победител в това съревнование стана Тодор Чалъков (Ударната група) с 44 гола.

До края на мача домакините, като че ли се бяха предали. Разбира се опитите да променят резултата не спираха, но определено инициативата в мача бе в ръцете на "Ялова поляна". Те дори стигнаха до ново попадение, вкарано от Мартин Йорданов (42'), с което бе сложена точка в спора. До края резултата можеше да набъбне сериозно в тяхна полза, като дори голмайстора на "Ялова" можеше да спечели голмайсторския приз, но вратаря на домакините не позволи това да се случи.

По-рано през деня, в битка за третото място, отборът на "100+" победи "Еурокатена" с 3:6 и се сдоби с бронзовите медали.






Зареждане! Моля, изчакайте ...
+1
 
 
Ха така! Сега да ги вкарат с уайлд кард в турнира за купата на България и да ги дадат Левски,че Баждеков вчера се тюхкаше за отбор от по-долните групи.Ще бъдат прекрасни домакини - яловите футболисти на Левски на Ялова поляна.Супердерби!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Актуални Четени Теми
Гонзо отиде на другия край на света, със самолет се взима за 20 часа
Ботев повтори постижение, случило се преди Зингаревич да акостира на "Коматево"
ФК Марица продължава похода към бронзовите медали
Фенове на Локо: Един червен картон няма да заличи историята! Горди сме, че си един от нас!
Иван Кочев: Спартак са силен отбор, противниците не ни притесняват
Класиране Резултати

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: