Драги Коцев прати Локо на 1/4-финал за Купата

Коментари (79)
14:56 / 03.12.2011
13836
Очаквано Локомотив се класира в следващата фаза на надпреварата за Купата на България. Възпитаниците на старши-треньора Емил Велев не срещнаха затруднения срещу Добруджа и са наложиха категорична с 4:0 на стадион "Дружба" в Добрич. В герой за "смърфовете" се превърна Драги Коцев, който се отличи с хеттрик срещу "жълто-зелените".  За "черно-белите" в тази среща не взеха участие капитана Здравко Лазаров, Йордан Тодоров и Флориан Лучини заради контузии.

Двубоят започна прекрасно за "смърфовете", които поведоха още в 1-ата минута. Исканият от турския Бурсаспор полузащитник на пловдивчани Сержиньо изведе от ляво Драги Коцев, който вкара за 1:0. Именно Коцев уби интригата в 65-ата минута на стадион "Дружба" с втория си гол в мача. Бившият футболист на Пирин бе изведен зад отбраната на домакините от Сержиньо и без проблем реализира за 2:0. В 79-ата минута Локо направи резултата класически. Джереми Родригес изведе Христо Златински сам срещу вратаря на домакините, той стреля, но Марков изби топката, която се върна отново към полузащитника, който подаде към Родригес и той на празна врата вкара за 3:0. В даденото от съдията продължение Драги Коцев оформи своя хеттрик, след като разстреля вратаря на Добруджа с плътен удар по-земята и оформи крайното 4:0 за Локомотив.

Добруджа - Локомотив 0:4

0:1 Драги Коцев
0:2 Драги Коцев
0:3 Джереми Родригес
0:4 Драги Коцев

Добруджа: 30. Марков, 20. Петров, 3. Димитров, 8. Илиев, 6. Форов - к, 14. Ангелов, 22. Михайлов (67' Михалев), 9. Лазаров, 19. Тодоров (82‘ Тачев), 27. Станков, 23. Филчев (55' Фахрединов);
Старши-треньор: Валентин Ангелов

Локомотив: 12. Ставрев, 2. Родригес, 3. В. Георгиев, 5. Бенжелюн, 4. Венков, 23. Д. Георгиев, 16. Златински - к, 29. Коцев, 87. Даксон (68' Релич), 19. Карвальо, 10. Сержиньо (71' Витанов);