Ботев на 1/8-финал за Купата
Отборът на Ботев се класира на 1/8-финал за Купата на България след минимална победа над адашите си от Враца на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Единственото попадение в срещата реализира Йордан Христов в даденото от съдията продължение. Дебют с "жълто черната" фланелка направи асистентът на старши-треньора на Ботев Милен Радуканов - Светослав Петров.
"Канарчетата" владееха инициативата в мача от началото до края на срещата, като двубоя се игра изцяло в половината на гостите, но само малшанса не им стигаше да вкарат гол. Отново със сериозни пропуски за Ботев се отличи Петър Атанасов, който на три пъти имаше шанс за отбелязване на гол, но така и не можа да вкара поне едно от положенията си. В герой за "жълто черните" се превърна Йордан Христов, който в даденото от рефера продължение вкара единственото попадение в мача след прекрасна асистенция на резервата Александър Александров.