Ботев продължава напред за Купата след драма в София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:38 / 09.11.2011Коментари (5)6128
© botevplovdiv.bg
Отборът на Ботев продължава напред за Купата на БФС при родените през 1996 година, след като успяха да преодолеят на 1/8-финал Левски-Раковски след дузпи с 4:3.

В редовното време "канарчетата" завършиха 3:3, а при 11-метровите наказателни удари пловдивчани показаха хладнокръвие и спечелиха.

Валентин Томов даде преднина на "жълто черните" в 14-ата минута, но само пет по-късно домакините изравниха. До края на полувремето "канарчетата" вкараха втори гол, дело отново на Валентин Томов.

След почивката Ботев достигна до трети гол, който бе дело на Илия Георгиев. До края на срещата "жълто черните" се отпуснаха и допуснаха два нелепи гола и докараха мача до дузпи.

При 11-метровите наказателни удари възпитаниците на Стефан Стоянов показаха по-здрави нерви и се класираха в следващата фаза на турнира