Векта спечели "черно бялото" дерби на Пловдив

10:03 / 09.11.2011
1192
Отборът на Векта спечели с 2:1 дербито на Пловдив срещу Локомвотив и по този начин изхвърли "смърфовете" от турнира за Купата на БФС.

Мачът, който се игра на помощното игрище на стадион "Локомотив" в парк Лаута мина с много борбеност в центъра на терена. През първата част двата отбора се опитваха да играят футбол на изключително тежкия и твърд терен, който не позволи на двата тима да разгърнат потенциала си.

Още в самото начало на втората част гостите излезнаха напред в резултата и гол на резервата Георги Иванов, а малко по-късно капитанът Александър Димитров удвои резултата, след прекрасен изпълнен пряк свободен удар. Никита Десятков вкара почетното попадение за Локомотив в 70-ата минута, разстрелвайки от близо стража на Векта.