Локомотив Пловдив: Българският футбол осиротя!

3005

От футболният Локомотив (Пловдив) изказаха своите съболезнования към близки и семейство на треньор номер 1 на 20-и век Димитър Пенев, който почина днес на 80-годишна възраст чрез пост в социалните мрежи.

"Напусна ни треньор номер едно на България за ХХ век - Димитър Пенев.

Легендата на българския футбол, чието име завинаги ще остане в сърцата на всички родни фенове, си отиде от този свят на 80 години.

Стратега беше не само велик треньор и футболист, но и вдъхновител за поколения играчи и фенове. Неговите постижения и отдаденост на играта оставиха завинаги незаличима следа в спортната история на България, която топли и до днес сърцата на стотици хиляди фенове.

ПФК Локомотив Пловдив изказва най-искрените си съболезнования към близките и семейството на легендарния Димитър Пенев!

Българският футбол осиротя! Почивай в мир!", написаха от Локомотив в профила им във Facebook.


Още по темата: Отиде си великият Димитър Пенев!
Всички новини по темата: (16)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).