Спортните новини: Днес (24) | Вчера (19)
Йовчев със сребро на халки на Европейското
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:03 / 29.04.2007Коментари (0)604
Най-добрият ни гимнастик Йордан Йовчев спечели сребърен медал на халки, във финалите на отделните уреди на Европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в Амстердам, Холандия.

34-годишният Йовчев игра по жребий първи от осемте финалисти, като изпълни перфектно съчетанието си и получи за изпълнението си оценка от 16.200 точки. Със същият актив е и италианеца Андреа Кополино.

Европейски шампион с 16.325 точки стана украинеца Олександър Воробьов.

Предварително соченият за основен фаворит за първото място Матео Моранди от Италия бе нестабилен при изпълнението си във финала и остана едва пети.

Европейската титла на земя е за испанеца Рафаел Мартинес, който във финала изпревари французина Томас Бухел и Матиас Фарих от Германия и Елефтериос Космидис от Гърция, които са с еднакъв актив.

На кон с гривни златото е за унгарския гимнастик Кристиан Берки, а в тройката влязоха още Дениъл Кийтингс от Великобритания и Флавиус Кочи от Унгария.

При жените европейска титла на прескок спечели италианката Карлота Джованини, следвана от състезаващата се за Германия Оксана Чусовитина и Анна Грудко от Русия.

На смесена успоредка над всички бе украинката Даря Згоба, изпреварила румънката Стеляна Нистор и рускинята Екатерина Крамаренко. Информацията е на "Топспорт".

Среднощен екшън на стадион "Христо Ботев"! Спряха незаконни строителни дейности, разказ от първо лице за сцените
Ботев обяви раздяла с легендарен футболист! Изкара по-малко от девет месеца при "канарчетата"
Премина от Локо в АЕЛ, но сега го очаква още по-силен трансфер
Ангел Кодинов с шесто място във финал от олимпийските квалификации в Сегед
Нов кошмар за "жълто-черните" юноши! Локомотив нанесе тежка загуба на Ботев при 16-годишните