Срам и позор! Ботев изпадна и от Трета лига, кой ще поеме отговорност?
Ботев (Пловдив) постигна едно от най-срамните представяния в своята славна история. Немислимото се случи и след като дубълът изпадна от Втора лига, сега и третият отбор на "жълто-черните" изпадна от Югоизточната трета лига.
В среща от 36-ия кръг на шампионата "канарчетата" допуснаха поражение с 1:3 от Загорец в Нова Загора и официализираха своето изпадане от третото ниво на родния футбол.
Деян Иванов и Пламен Иванов вкараха два бързи гола още до 10-ата минута, Велиян Видолов намали, но Пламен Иванов в 38-ата минута реши изхода от мача.
Случилото се с дубъла и третия отбор показва ясно отношението на ръководителите на клуба, които не направиха нищо, за да спасят един от двата отбора от срамното изпадане.
Не е ясно кой ще поеме отговорност за случилото се с юношите - израелският методист Даниел Коен или някой от множеството ръководители в клуба. Бъдещето на множество млади български таланти с професионални договори е поставено на карта.
Политиката с налагане на африкански футболисти отблъсква все повече фенове, а празният стадион "Христо Ботев" е ясно доказателство, че нещо в клуба е сбъркано много сериозно.
ПФК Ботев Пловдив винаги се е славил със силна детско-юношеска школа, а управлението на израелския специалист Даниел Коен доведе до срамни резултати, нулеви успехи и липса на развити млади таланти.