Ботев се наложи с 2:1 над адашите си от Гълъбово

Коментари (82)
19:52 / 18.05.2011
11546
Ботев се наложи с 2:1 над адашите си от Гълъбово на стадион "Христо Ботев", в мач от 35-ия кръг на Югоизточната В група.

"Канарчетата" откриха резултата още в 2-ата минута след гол на топреализатора на тима Атанас Курдов. Нападателят бе изведен зад отбраната на гостите, след което технично прехвърли стража на гостите за 1:0. В 32-ата Ботев удвои резултата с гол отново на Курдов.

През втората част "жълто-черните" намалиха темпото на игра и позволиха на гостите от Гълъбово да отправят няколко опасни атаки към вратата на Илия Николов.

В 65-ата минута гостите успяха да достигнат до почетно попадение след прекрасен гол на футболист от Гълъбово от границата на наказателното поле.

До края на двубоя "канарчетата" определено бяха по-добрия отбор на терена, но пропуските от страна на футболистите на Ботев ги лишиха от трето попадение.

След тази победа Ботев събра актив от 103 точки в Югоизточната В група. Ботев Гълъбово запазва 6-ата си позиция в класирането с 60 точки.