Спортните новини: Днес (1) | Вчера (8)
Ботев удари Локо при юношите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:27 / 19.03.2011Коментари (66)9739
© Lportala.net
Ботев победи Локо на "Лаута" при юношите. Двубоят можеше и да не се проведе, заради лошото състояние на помощния терен, но съдийската тройка взе одобрително решение.

Така пред повече от 200 души край Кошарата, "черно-белите" загубиха от вечния си съперник.

През първите 40 минути гостите почти не припарваха до вратата на тима воден от Красимир Димитров, но при първата по-сериозна опасност пред нея резултата бе открит. В тази 31-ва минута отбраната сбърка фатално и остави непокрит Неджиб Неджиб, който сам срещу Васил Овчаров отправи прехвърлящ удар в мрежата му. До почивката пропуски направиха Николай Николов от домакините, чийто удар от дъгата не намери вратата, а миг по-късно Станислав Йорданов от отлична позиция срещу вратаря Михайлов стреля в тялото му.

Второто полувреме започна по най-лошия начин за домакините, които сбъркаха фатално чрез капитана Христо Стамов, а откъсналия се сам срещу вратаря нападател бе подкосен от него извън наказателното поле. Реферът Станислав Шехов вдигна заслужено червения цвят, а поради липсата на резервен голкийпър, Николай Петков нахлузи вратарските ръкавици. Предизвикателството на новия му пост започна ужасно и още след изпълнението на прекия свободен удар, преквалифицираният халф не успя да хване топката с ръце и при добавката Петър Караджов удвои. До края на мача домакините всячаски търсеха обрата, но така и не намериха формулата на успеха. Първо Петър Челебиев опита далечен удар от близо 30 метра, но вратарят спаси. Малко по-късно резултата можеше да стане класически след неуспешен опит за изкуствена засада, при който Антоан Кехайов остана сам срещу Петков, но стреля над вратата. Все пак в 68-мата минута Филип Сантов намери отлично вдясно Челебиев, той с ниско центриране потърси свой съотборник. Николов остави кълбото към втората греда, където резервата Йордан Пенев намали. В оставащите дванадесет минути у домакините имаше повече желание за гол, отколкото идея как същият да бъде постигнат. Най-близо до него бе Запрян Запрянов, който не намери добре топката с глава при дълго центриране от дясно.

Срещата не се размина и без високо напрежение по трибуните.

Източник: Lportala.net

-1

неджиб дали ще замести ирфан и баязид или някой друг бг в официален мач
+2

Това не бил Ботев, не бил незнам си какво... Жълто-черни футболисти под името Ботев от град Пловдив са ви победили.... Сигурно са Арис Солун!
+4

Школата на Ботев 2002 се вля в школата на БОТЕВ Пловдив и вече всичко е на едно място! Стига сте си търсили оправдания за загубата!
Днешният Локомотив Пловдив се родил на 25 юли 1926г. с името Пловдивски Спортклуб!