Спартак Пловдив прави 2:2 с Родопа в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:57 / 06.02.2007Коментари (1)870
©
Спартак продължи успешната си игра в контролните срещ като направи 2:2 с елитния Родопа.

Мачът се игра в Асеновград. Двата отбора сътвориха интересни неща на терена, но не успяха да се победят.

Първото голово положение бе създадено още в 1-ата минута, но Йонко Неделчев от Спартак пропусна от изгодна позиция.

За сметка на това смолянчани първи стигнаха до попадение след 6 минути игра.

Даниел Пеев центрира от дясно и Методи Стойнев с глава от близо не даде никакви шансове на Тинков.

Изравняването на резултата стана факт след само 4 минути игра.

Христо Сталев изпълни добре пряк свободен удар, като центрира топката в наказателното поле. След последвалото мелле най-съобразителен бе Емил Аргиров, който вкара кълбото в мрежата.

В 28-ата минута Стефан Учиков от Родопа показа майсторска класа. Опитния футболист бе оставен непокрит на около 30 метра от вратата, стреля точно и прати кълбото в горния ляв ъгъл за 2:1.

Второто изравняване в мача, спартаковци направиха в 55-ата минута. Иван Караманов бе изведен технично между двама защитници на Родопа и останал сам срещу Чавдаров изравни резултата.

Дебют за Спартак направи новопривлечения Пейо Батинов, който изигра 45 минути със "синьо-бялата" фланелка и остави добри впечатления от играта си.

Утре Спартак гостува в Чирпан на Левски (Стара Загора)

СПАРТАК: Румен Тинков (Петър Денчев), Людмил Николов, Тодор Симеонов, Емил Аргиров (Петко Фанев), Мурад Ибрахим (Илхан Ибрамджик), Йонко Неделчев, Митко Ценовски (Пейо Батинов), Николай Павлов (Неделчо Делчев), Христо Стаев (Ивайло Димитров), Иван Караманов (Веселин Филипов), Евгени Курдов (Христо Сталев)

РОДОПА: Пл. Петров, Ант. Вергилов, В. Христев, Ив. Тодоров, Март. Димов, Д. Пеев, Ст. Учиков, Ив. Танчовски, Ем. Петков, Д. Русев, М. Стойнев (Здр. Чавдаров, Пл. Башев, Ф. Чипчев, М. Николов, М. Игнатов)