Дунав нанесе първа домакинска загуба на Виктория Волей

Коментари (1)
11:43 / 21.02.2011
981
Мъжкият отбор на Дунав нанесе на Виктория Волей (Пловдив) първата домакинска загуба за сезона във Висшата лига по волейбол за мъже. В залата в училище Яворов в Пловдив лидерът във втория ешелон поведе с 2:0 гейма, но гостите от Русе постигнаха пълен обрат за крайното 3:2 (21:25, 23:25, 27:25, 25:21, 17:15). Диагоналът на Виктория Иван Иванов стана топреализатор на мача с 27 точки. Пловдивчани остават начело в класирането с 26 точки от 9 победи и 2 загуби. Същия актив има и вторият Ботев (Луковит), но с по-слабо геймово съотношение. Първия си успех за сезона записа мъжкият отбор на Локомотив Пд. В среща от седмия кръг в югоизточната трета дивизия Локо взе чиста победа срещу гостуващия новак Борино (Борино) с 3:0. Момчетата от Родопите обаче остават пред пловдивчани в класирането, като двата отбора са на последните пето и шесто място в групата.

По-малко от 24 часа след изключителната победа на Марица над ЦСКА с 3:2 в петък, жълто-сините победиха безпроблемно гостуващия Спартак Вн с 3:0 (25:10, 25:5, 25:18 ) в изтеглена среща от единадесетия кръг на Държавното женско първенство.

Източник: в. "Марица"