Втора поредна победа над "Левски" за седмица гони "Марица" днес
Волейболните вицешампионки от "Марица" (Пловдив) гонят днес втора поредна победа над "Левски Волей" в рамките на по-малко от седмица, но този път в първия кръг от пролетния дял на първенството в елита при жените.
Точно преди 5 дни жълто-сините фурии от Пловдив прегазиха с 3:0 сините в полуфиналите от турнира за националната купа на България. Тогава мачът в столичната зала "Христо Ботев" завърши с изразителен успех за пловдивчанки - в отделните геймове с 25:16, 25:18 и 25:16.
Сега маричанки в шампионатния мач срещу "Левски Волей" са силно мотивирани отново да разкрият високата си класа. За нея достатъчно добре говори голямата разлика в точките и в трите гейма и скромният актив, който успяха да запишат левскарките в двубоя между двата тима за купата на страната.
Днешната среща е в столичната зала "Сиконко" от 14 часа.