Вътрешният министър с обръщение към феновете на Ботев
Министърът на вътрешните работи на Република България Калин Стоянов се обърна към феновете на Ботев (Пловдив) преди двубоя срещу Панатинайкос.
Тази вечер "канарчетата" се изправят срещу гръцкия гранд от 21:00 часа на стадион "Христо Ботев".
Ето какво сподели вътрешният министър:
Призовавам футболните фенове, които днес ще посетят срещата между отборите на Ботев Плд и Панатинайкос да се въздържат от действия, нарушаващи обществения ред и от прояви на насилие!
Шествието на феновете трябва да зарежда с положителни емоции, да сплотява и да приобщава хората към футболната игра. Вандализмът, физическата агресия и ксенофобията не помагат на любимия отбор и отблъскват хората от този спорт.
Полицейските служители са създали необходимата организация за обезпечаване сигурността и обществения ред преди, по време на и след футболната среща. Те без колебание ще изпълнят своите законови правомощия и ще реагират на всяка форма на насилие и вандализъм.
Уважаеми фенове, бъдете 12-ия играч за Вашия отбор, а не причина за финансови санкции, административни наказания за него, както и повод за груби нарушения на обществения ред!