Сезонът за Локо приключи, оставащите мачове ще са само за престиж
Отборът на Локомотимв Пловдив не успя да постигне голямата си цел този сезон да се класира за европейските клубни турнири. Сезонът за черно-белите на практика приключи снощи, след като градският съперник Ботев спечели Купата на България.
Така на бараж за Европа ще играе отборът, който завърши на трета позиция в крайното класиране на Първа лига, която пък е напълно недостижима за черно-белите.
Локомотив Пловдив и Левски имат по 55 точки, а Черно море и ЦСКА-София са с 11 повече. Това означава, че в предстоящите си 3 двубоя от плейофите в Топ 6 срещу Левски, Лудогорец и ЦСКА-София "смърфовете" ще играят единствено за престиж.