"Марица" с първа загуба във волейпървенсвото

Коментари (4)
09:28 / 20.11.2010
1576
Волейболистките на "Марица" допуснаха първа загуба във волейболното първенство при жените. Кършиякалийки паднаха с 0:3 като гост на шампионките от ЦСКА в спортната им зала на "Червено знаме" в София в среща от третия шампионатен кръг на женския елит.

Мачът продължи само 67 минути и премина при пълно превъзходство на армейките, а очакваното дерби не се получи.

Маричанки бяха неузнаваемо неорганизирани и разконцентрирани атака и защита, жълто-синият тим от Пловдив изобщо не приличаше на себе си. Посрещането им се оказа слабо звено в играта.
ЦСКА доминираше още в първата част, която спечели сравнително лесно с 25:16.
Във втория гейм мачът тръгна напълно равностойно - точка за точка - до 7:7. Маричанки натиснаха и първото техническо прекъсване дойде при резлутат 9:7 за в тяхна полза. От там нататък обаче волейболистките на ЦСКА започаха да нижат точка след точка и постепено дръпнаха с 9 точки аванс за 19:10, за да затворят гейма макар и трудно с 25:16.
В ІІІ гейм армейките отново доминираха. В началото дръпнаха с 4:1, 12:6 и 18:11, но пловдивчанки се съвзеха и намериха сили да стопят разликатап само до 4 точмки - 18:22, но за повече не им стигнаха силите. 25:19 за ЦСКА в третата част и класическа победа за червените в този мач.
Основно оръжие на ЦСКА в срещата бе блокадата, която им донесе 12 точки срещу само 4 за жълто-сините.
Диагоналът на армейките Габриела Цветанова направи 7 аса, за да стане топреализатор на мача с 20 точки.
Най-много точки за Марица - 12, отбеляза диоганалът Марина Ковачева.

ЦСКА (София): Лора Китипова - 4 точки (1 ас, 1 атака, 2 блокади), Габриела Цветанова - 20 (7, 11, 2), Олга Кръстева - 8 (0, 7, 1), Мария Каракашева - 11 (1, 7, 3), Силвия Кьосева - 5 ((0, 4, 1), Нора Богданова - 10 (0, 7, 3), либеро Патрисия Йончева, старши-треньор Юлия Иванова

Марица (Пловдив): Цветелина Николова - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Марина Ковачева - 12 (0, 12, 0), Диана Малинова - 4 (0, 4, 0), Ана Радичева - 9 (0, 7, 2), Борислава Янкова - 5 (1, 2, 2), Мария Димитрова - 1 (0, 1, 0), либеро Ивелина Монова, Бояна Андреева, Мира Тодорова, старши-треньор Иван Петков