Марин Бакалов: Ботев е стабилен финансово, има нов стадион, публика, но все нещо не става

4490
2

Славният ветеран на Ботев (Пд) Марин Бакалов разкритикува отбора за слабото представяне в двубоя с Лудогорец. "Канарчетата" са в невиждана серия от 11 поредни домакински загуби срещу разградчани.

"Разликата в класите беше фрапираща. Да, Лудогорец е силен отбор, с много добри индивидуалисти и решиха много бързо мача, който след определен момент просто се доиграваше. Ботев имаше една-две ситуации, от които можеше да отбележи, но общото впечатление беше голямото преимущество на Лудогорец. Лошото е, че вече натрупахме доста поредни загуби от тях в Пловдив – цели 11. Това тежи, но не е необяснимо, защото разградчани са класи над нашия отбор", заяви пред "Тема спорт" бившият халф.

"Друг е въпросът, че Ботев падна в други мачове, които не трябваше да губи, но за това си има треньори и ръководство, които трябва да вземат мерки, да решават. Но за да се опитваш да си на нивото на водещите тимове, да им се противопоставяш, са нужни класни футболисти. Нещата в клуба са финансово стабилни, има нов стадион, има публика, но все нещо не се получава. Трябва да мислят за вдигане на нивото", допълни Марин Бакалов.

"В традициите на Ботев Пловдив е да се противопоставя и побеждава грандовете у нас – ЦСКА и Левски, Лудогорец в момента, който вече години наред е най-добрият отбор в България, но не става. Да се надяваме, че това време ще дойде. Но в момента състоянието е на средно ниво“, разочарован бе бившият футболист, старши треньор и президент на жълто-черните.


Още по темата: Ботев в Първа лига, сезон 2023/2024
Всички новини по темата: (1273)

Виж коментарите (2)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).