Бивш играч на Локо герой в исторически мач от Лига Европа

09:38 / 23.02.2024
3504
Бившият футболист на Локомотив Пловдив Матеус да Силва се превърна в герой за новия си клуб Карабах. Най-успешния клуб от Азербайджан в последните години постигна историческо класиране за 1/8-финалите в Лига Европа, след като отстрани португалския Брага с общ резултат 6:5 от двата мача.

В първия двубой азерите бяха спечелили с 4:2 като гости, но в снощния реванш Брага победи с 2:0 в редовното време и така се стигна до продължения. В 102-ата минута Матеус вкара за 1:2 с шут с левия крак след разбъркване в наказателното поле при едно центриране от фаул.

Това бе първи гол за бразилеца с екипа на Карабах, провери Plovdiv24.bg. Десният бек влезе в игра в началото на второто полувреме.

Симон Банза се разписа за 1:3 от дузпа в 115-ата минута, а секунди преди края на продълженията Акундзаде взриви трибуните с гол за 2:3.

Двубоят бе ръководен от изцяло българска съдийска бригада. Главен съдия бе Георги Кабаков, с помощници Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а четвърти съдия - Никола Попов. За VAR пък отговаряха Ивайло Стоянов и Драгомир Драганов.