1:1 завърши дербито в областна А група между Коматево и Борислав (Първомай)
С равенство завърши дерби-срещата от 9-ти кръг на „А” областна група при мъжете между отборите на Коматево и Борислав (Първомай), която бе изтеглена за днес, заради изборите в неделя. За крайния резултат могат да съжаляват единствено футболистите на домакните, които пропуснаха многобройни голови положения, удариха две греди, а техен гол бе отменен заради засада при резултат 1:1. Срещата започна в бавно темпо и до средата на първото полувреме не се случи нищо интерсно пред двете врати .Най-любопитните моменти за първата част дойдоха в 30-та и 35-та минута, в които бяха изгонени двама играчи, по един за двата отбора. Футболистите бяха отстренени заради удар на противников играч без топка в иначе коректния дух на срещата. Второто полувреме започна с натиск на отбора на домакините, които закономерно откриха резултата в 60-та миниута чрез най-добрия в техните редици за този мач - игралият с номер 8 Стефан Ангелов. Той вкара топката в мрежата след хубав диагонален удар по земя от около 10 метра, след разбъркване в наказателното поле на първомайци след изпълнение на корнер.
Веднага след гола обаче последва видимо отпускане в редиците на домакините, което позволи на гостите бързо да изравнят резултата.Това те сториха чрез играещия мениджър на отбора Атанас Велков-Думбата, който вкара с глава за 1:1 в 68-та минута. Голът стана след балонно центриране отляво и неубедителна игра на вратаря на домакините, който първо тръгна, а после се отказа да улови топката, падаща в малкото наказателно поле.Интересно бе, че голът за гостите от Първомай бе едва втория им удар в очертанията на вратата на домакините за целия мач.
До края на двубоя, домакините атакуваха отчаяно вратата на гостите, но до нов гол не се стигна, въпреки че не липсваха удобни положения. Така след изиграването на този първи изтеглен мач от първенството на „А” Областна група-мъже, отборът на Коматево се изравни на върха с временния лидер - отбора на Калояново. И двата тима са с по 17 точки, но калояновци са с мач по-малко. Срещата, която се игра пред около 100 души публика на стадиона в пловдивския квартал Коматево бе ръководена безупречно от пловдивска съдийска бригада в състав - главен съдия Руслан Минчев, с асистенти Неделчо Чакъров и Веселин Гулев.