ПФК Ботев внесе молба до Общински съвет за паметник на Динко Дерменджиев
Ръководството на ПФК "Ботев“ входира официално молба до Общинския съвет на Пловдив, касаеща бъдещото изграждане на паметник на легендата на клуба и на българския футбол Динко Дерменджиев - Чико.
Молбата е насочена към регламентиране и узаконяване точното място, където да бъде ситуиран бъдещият монумент на незабравимия футболен гений, определен от цялата ботевистка общественост за Футболист №1 на клуба през ХХ век, уточниха от ПФК Ботев.
Подетата от Фондация Жълто и Черно инициатива за изграждане паметник на Динко Дерменджиев - Чико среща пълна подкрепа от страна на ръководството на ПФК "Ботев“, както и тази на нашите партньори и приятели от Сдружение ПФК Ботев, Клуб на привържениците на Ботев Пловдив и БУЛТРАС, гласи още официалното съобщение.
Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че преди половин година общинските съветници гласуваха именуването на улица на Динко Дерменджиев. Тя се намира в район "Северен" и свързва бул. "България" с "Марица Гардънс". Това е отсечката към жилищния комплекс, между строителния хипермаркет "Алати" и ЕГ Пловдив.