ПФК Ботев внесе молба до Общински съвет за паметник на Динко Дерменджиев

3959
2

Ръководството на ПФК "Ботев“ входира официално молба до Общинския съвет на Пловдив, касаеща бъдещото изграждане на паметник на легендата на клуба и на българския футбол Динко Дерменджиев - Чико.

Молбата е насочена към регламентиране и узаконяване точното място, където да бъде ситуиран бъдещият монумент на незабравимия футболен гений, определен от цялата ботевистка общественост за Футболист №1 на клуба през ХХ век, уточниха от ПФК Ботев.

Подетата от Фондация Жълто и Черно инициатива за изграждане паметник на Динко Дерменджиев - Чико среща пълна подкрепа от страна на ръководството на ПФК "Ботев“, както и тази на нашите партньори и приятели от Сдружение ПФК Ботев, Клуб на привържениците на Ботев Пловдив и БУЛТРАС, гласи още официалното съобщение.

Plovdiv24.bg припомня на своите читатели, че преди половин година общинските съветници гласуваха именуването на улица на Динко Дерменджиев. Тя се намира в район "Северен" и свързва бул. "България" с "Марица Гардънс". Това е отсечката към жилищния комплекс, между строителния хипермаркет "Алати" и ЕГ Пловдив.


Още по темата: Ботев в Първа лига, сезон 2023/2024
Всички новини по темата: (1273)

Виж коментарите (2)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).