Хандбалистките на Академик-ПУ загубиха от Етър в Пловдив

12:04 / 11.12.2023
803
Хандбалистките на Акатемик-ПУ (Пловдив) загубиха с 24:36 (13:18) от гостуващия Етър`64 в мач от VІІ кръг на женското елитно първенство. Двубоят се игра в залата на ПУ "Паисий Хилендарски“ и започна доста обещаващо за пловдивчанки.

Резултата откри Мария Маслева, а в 12-ата минута Академик-ПУ имаше преднина от 3 гола - 6:3. Но в следващите пет минути домакините инкасираха шест безответни гола и "виолетовите“ обърнаха нещата в своя полза. До края на полувремето имаше някакъв баланс в резултата и първата част завърши с 5 гола преднина за Етър`64.

Игровото превъзходството на добре натренираните гостенки се изрази и в резултата. Етър успяваше да материализира почти всяка грешка на пловдивчанки. Особено при отлично организираните контраатаки, в основата на които бяха Даниела Петрова и Миглена Христова. В постепенното нападение болярките имаха и една превъзходна Стефани Петрова. Тя притежава рядко срещана при жените способност да отскача рязко от място и нанася съкрушителен удар с дясната си ръка.

И в този мач видяхме по няколко добри индивидуални изпълнения на студентките, особено когато те бяха по-свежи. Но в крайна сметка това не бе достатъчно домакините да се противопоставят на добре изградения и подготвен състав на Етър`64.

Академик-ПУ – Етър`64 24:36 (13:18)

Академик-ПУ: Цветелина Владимирова, Ангелина Симеонова 2, Мария Маслева 2, Екатерина Стефанова 5, Петя Кръстева 9, Емилия Самуилова 2, Василена Шомова 1 (Галя Балъмова, Стилияна Кирилова, Катерина Ванчева, Яница Борисова 1, Кристин Иванчева 2). Треньор: Георги Сивов.

Етър`64: Десислава Николова, Гергана Ефтимова 1, Миглена Христова 6, Мария Спиридонова 4, Камелия Кузнецова, Десислава Петрова 11, Стефани Петрова 10 (Мария Цветкова, Веселина Иванова 4, Преслава Стойчева, Анета Мученова, Аксиния Колева). Треньор: Атанас Атанасов.

Съдии: Кристина Блажева и Нено Башев (Гб). Делегат на БФХ: Андрей Андреев (Вн)

Резултати от VІІ кръг при жените:

Академик-ПУ – Етър`64 24:36 (13:18), Свиленград - Бяла 28:27 (12:12), Левски (Нови пазар) – Сливница 24:25 (12:9).

В класирането води отборът на Сливница с 11 точки, пред Етър и Свиленград с 10 т. Академик-ПУ е на предпоследното 5-о място с една точка.

Изиграха се и двубоите от VІІІ кръг в първенството при мъжете. Резултатите:

Локомотив (ГО) – Добруджа 39:25 (20:10, 19:15), Осъм (Ловеч) - Чардафон (Габрово) 29:26 (16:11, 13:15), Спартак (Варна) – Левски (град Левски) 38:19 (15:7, 23:12), Фрегата (Бургас) - НСА 30:19 (16:9, 14:10).

Лидер в класирането е Локомотив с 15 точки.