Футболист на Локо игра половин час срещу водения от Мохамед Салах тим на Египет

3489

Футболистът на Локомотив Алфа Конте взе участие за националния отбор на Сиера Леоне при загубата с 0:2 срещу Египет в квалификация за Световното първенство през 2026 година.

Крилото влезе като резерва в 68-ата минута, когато тимът му вече бе в намален състав заради изгонването на Тирес Форна в 39-ата минута. Двете попадения за "фараоните" отбеляза нападателят на турския Трабзонспор Трезеге (18, 62).

Реферът даде 9 минути допълнително време и секунди преди края бе изгонен още един футболист на Сиера Леоне - Абдул Кабиа.

Мачът се игра в Пейнсвил (Либерия), тъй като нито един стадион в Сиера Леоне няма лиценз от ФИФА за международни срещи. След неговия край няколко привърженици нахлуха на терена с надежда да докоснат звездата на Египет Мохамед Салах, но желанието им беше осуетено от стюардите.

Египет е с пълен актив от 6 точки, а Сиера Леоне остана с 1 точка, колкото имат отборите на Гвинея Бисау, Буркина Фасо и Етиопия.


Още по темата: Локо в Първа лига, сезон 2023/2024
Всички новини по темата: (854)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).