Фенове на Ботев с първа декларация след снощната позиция на ръководството на клуба
Феновете на Ботев (Пд) от фракцията "Бригада Тракия" първи излязоха с декларация след снощната официална позиция на ръководството на клуба.
Както вече информирахме читателите си, шефовете на Ботев обявиха в официално съобщение, че "мълчанието на всички организирани структури на привържениците на ПФК "Ботев буди тревога", като в прав текст споменаха "слухове за мълчание, породено от зависимости".
Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса официалната позиция на "Бригада Тракия":
Уважаеми Ботевисти,
За пореден път ставаме свидетели на сцени, които се намират далеч от разбиранията ни за Ботевизъм и подкрепа към любимия отбор!
Заявяваме ясната си позиция, че остро осъждаме безстопанствеността на община Пловдив към най-бленувания спортен обект в града! Апелираме високото напрежението около Ботев Пловдив да се преобрази във високи резултати на "зеления килим", а не в призиви за омраза и негативизъм от всевъзможни страни!
Нека всички направим необходимото, за да върнем клуба ни на мястото, което заслужават историята и традициите ни!
Сега, когато отборът ни има най-голяма нужда от подкрепа се намираме в ситуация, в която трябва най-твърдо и непоколебимо да застанем зад него и да го подкрепим в устрема си да излезе от блатото на лошия старт на сезона.
Всички на стадиона! Заедно дори в ада..
Бригада Тракия